Chráňte svoju pleť pred starnutím

 
 
 

Zákaznícka linka: +421 948 296 100

 
 
 
Úvod > Zaujímavé články > Chráňte svoju pleť pred starnutím
 

Chráňte svoju pleť pred starnutím

Koža počas nášho života prechádza mnohými zmenami. Pôsobí na ňu množstvo mechanických, chemických, termických a biologických podnetov proti ktorým sa koža do značnej miery chráni vlastnými regulačnými mechanizmami - zhrubnutím, zmenami  prekrvenia, zvýšenou pigmentáciou a pod. Koža je  zložená z troch základných častí – pokožky, zamše a podkožia.

V procese starnutia vznikajú zmeny vo všetkých jej častiach. Pokožka sa zvyčajne stenčí a jej obnova sa spomalí. Zamša je u osôb nad 65 rokov tenšia približne o pätinu a pozorujeme zmeny na bunkových i cievnych štruktúrach. Najcharakteristickejšie sú zmeny v produkcii kolagénu a elastických vlákien. Kolagén tvorí po odparení vody asi 70 % objemu kože. Starnutím dochádza k zhrubnutiu vlákien a k zmene ich organizácie a pomeru jednotlivých typov kolagénu. Celkový obsah kolagénu v koži klesá ročne asi o 1 %. Zmeny na elastických vláknach, ktoré sú podmienené UV žiarením (elastóza), sa považujú za typický znak tzv. fotoageingu, starnutia kože v dôsledku slnečného žiarenia. Elasticita kože sa vekom výrazne zvyšuje a prejavuje sa to jej ovísaním. Kolagénové a elastické glykozaminoglykány (označované aj ako mukopolysacharidy), sú zodpovedné za hospodárenie kože s vodou a minerálmi. Majú vysokú väzobnú kapacitu pre vodu a dokážu naviazať až 1000-násobok svojho objemu. Proteoglykány sú zodpovedné za rezistenciu kože voči tlaku, takisto vďaka schopnosti viazať vodu. Najznámejším zástupcom tejto  skupiny je kyselina  hyalurónová, ktorej obsah vekom výrazne klesá. Kolagén a elastín sú zase pomocné proteíny, ktoré zaisťujú potrebné napätie v pokožke, jej hydratáciu, pružnosť, elasticitu a sviežosť.

Od cca 25.roku života začína ľudská koža pomaly strácať tieto vlastnosti, podobne ako svaly strácajú pružnosť a kosti vápnik. Všetky tieto príznaky starnutia vyplývajú z postupného deficitu rozpustného kolagénu, ktorého biosyntéza je s postupujúcim vekom čoraz slabšia.

Po 30.roku života prakticky u každého človeka začínajú zanikať mazové a potné žľazy a postupne tiež pokožka vysychá a ochabuje. Objavujú sa vrásky. Dochádza k tomu vďaka oslabeniu vlákien elastínu a kolagénu, ktoré tvoria spodnú vrstvu kože. Voľné radikály, toxíny a enzým zvaný kolagenóza ničí bielkovinové  vlákna a v organizme klesá hladina mikročastíc a vitamínov stimulujúcich prirodzenú produkciu kolagénu fibroplasty.

Obnova kolagénu v organizme síce trvá stále, ale čím viac starneme, tým viac začínajú procesy degradácie prevažovať nad procesmi syntézy, konkrétne syntézy rozpustného kolagénu, ktorý doteraz zabezpečoval pokožke elasticitu a možnosť obnovy, vďaka schopnosti viazať vodu.

Firma INVENTIA vo svojich laboratóriách vynašla unikátnu,  patentovanú  metódu pre získavanie trojradového biologicky aktívneho tropokolagénu z kože jeseterovitých rýb (kapra strieborného), prostredníctvom hyperfiltrácie cez hodvábne vlákna.

Nemá to teda nič spoločné so spôsobmi získavania kolagénu u iných firiem a to predovšetkým tým, že tropokolagén obsiahnutý v INVENTIA výrobkoch je kolagénom rybím, s identickou stavbou ako kolagén u človeka, ktorý si zachováva svoju biologicky aktívnu schopnosť vstavby pod pokožku. Tieto výrobky nesnažia bojovať len proti následkom starnutia pokožky, ale pôsobia priamo na jeho príčinu - deficit kolagénu. Kozmetické výrobky INVENTIA pôsobia proti procesu starnutia kože vďaka nasýteniu aktívnymi substanciami, s ktorými sa v štandardných kozmetických prípravkoch nemožno stretnúť. Prírodný tropokolagén stimulujúci fibroblasty dokáže na dlhé roky pozastaviť procesy vytrácania nášho organického kolagénu z tela von. V praxi to znamená, že nedochádza k objavovaniu nových vrások na dlhé roky.

Výrobky sú vhodné pre odstránenie lupienky, pomáhajú na ekzém, strie, akné a iné kožné problémy celého tela (jazvy, zapareniny, popáleniny ...). Pleť je elastická, hladká a veľmi príjemná na dotyk.

Ide o 100% prírodné výrobky bez umelých farbív, aróm či konzervantov, ktoré si môžete zakúiť aj na našej stránke tu.