Slovník vôní

 
 
 

Zákaznícka linka: +421 948 296 100

 
 
 
Úvod > Slovník vôní
 

Ambra

Ambra je pevná, voskovitá substancia, ktorá vzniká v tráviacom trakte vorvaňa obrovského. Jedna z domnienok hovorí, že napomáha k tráveniu krakatíc ktorými sa vorvaň živí. Naopak existuje hypotéza, že ostrý zobák skonzumovanéj krakatice usadený v čreve veľryby vedie práve k produkcii ambry.

Celý článok...
 

Cibet

Cibet je silne aromatický vonný výlučok žliaz cibetky africkej používaný v kozmetickom a farmaceutickom priemysle hlavne ako fixátor (stabilizuje a predlžuje vôňu zmesi, zosilňuje a viaže jej účinok).

Celý článok...
 

Kastoreum

Kastoreum je tmavohnedý sekrét, ktorý produkuje bobor európsky (Castor fiber).  Kastoreum je výlučok análnych pachových žliaz bobrov, ktorými si značkujú svoje teritórium. 

Celý článok...
 

Pačuli

Pačuli obyčajná (Pogostemon cablin) je tropická bylina z čeľade hluchavkovitých, dorastajúca do výšky okolo 70 cm. Kvety sú malé, svetlé ružovo-biele. Rastlina pochádza z tropických oblasti Ázie a teraz je rozsiahlo pestovaná najmä v Číne, Indii, Indonézii, Malajzii, na Filipínach a vo Vietname.
 

Celý článok...
 

Pižmo - mošus

Pižmo je látka, ktorú produkuje samec kabara pižmového pri značkovaní „svojho územia“. Tejto látke sa prisudzujú afrodiziakálne účinky. Používa sa hlavne ako fixátor k predĺženiu trvanlivosti vône. 

Celý článok...