Všetko o parfume

 
 
 

Zákaznícka linka: +421 948 296 100

 
 
 
Úvod > Všetko o parfume
 

Všetko čo by ste mali vedieť o parfume

Všeobecné informácie:

Do 20.storočia vznikali všetky vône čisto len na prírodnej báze. Časom sa stala príliš drahou záležitosťou a stúpajúcim záujmom o PARFUMY aj nemožnou úlohou. Naša Zem neposkytuje také veľké množstvo rôznych druhov kvetov a dokonca aj živočíchov. Je známe, že na výrobu PARFUMOV sa využívajú aj sekréty a živočíšne žľazy. Viedlo by to k zničeniu našej prírody. Preto sa od 20.storočia začala používať aj chémia. Prírodné esencie sa ďalej upravujú na látky, ktoré rovnako voňajú a nikto by v nich nerozoznal rozdiel. V PARFUMOCH sa teda nachádzajú aromatické esencie a rozpúšťadlo. Použité percento aromatických látok je veľmi rozhodujúci faktor. Táto časť vône sa nazýva aj aquaderm. Podľa toho aká je jeho percentuálna koncentrácia, je určená intenzita, trvácnosť a kvalita samotnej vône. Pochopiteľne sa to odráža aj na cene výrobku. Pre toto všetko je veľmi dôležité rozdelenie vôní do skupín podľa zloženia.

 

Rozdelenie vôní:

  • PARFUM zahŕňa v sebe 15% až 30% aquadermu ostatnú časť tvorí roztok alkoholu. Odporúča sa používať na špeciálne príležitosti, večerné aktivity ale aj pravidelne.
  • EAU DE PARFUM niekedy nazývaný aj PARFUMOVANÁ VODA nesie v sebe koncentráciu v rozmedzí 5% až 15%. Ideálny na bežné nosenie.
  • EAU DE TOILETTE  niekde nazvaná aj TOALETNÁ VODA obsahuje 4% až 8% vonnej esencie v spojení s koncentrovaným alkoholom. Je to najobvyklejší riešenie výberu. Zvyčajne sa používa častejšie aj behom dňa keďže koncentrácia sa znížila.
  • EAU DE COLOGNE  uvádzaná aj ako KOLÍNSKA VODA: je typická 3% až 5% zložením aquadermu. Jej sila vône je oproti ostatným podstatne menšia.

 

Zloženie PARFUMOV:

PARFUM sa skladá z 3 častí, podľa toho, ako sa ktorá vôňa uvoľňuje.

Hlava je to prvé, čo po aplikácií ucítite. Práve hlava PARFUMU vytvára Váš prvý dojem a práve preto je na ňu kladený veľký dôraz. Doba trvania sa pohybuje okolo 15 minút.

Srdce začína naplno vynikať po odznení hlavy. Vonia niekoľko hodín (2-3 hod.).

Základ sú tie látky PARFUMU, ktoré prchajú veľmi pozvoľna. Doba trvania býva niekoľko hodín (3-4 hod.), avšak sú aj PARFUMY pôsobiace niekoľko hodín.

 

Ako si vybrať vhodnú vôňu?

Určite ste si všimli, že použitie jedného parfumu neznamená, že bude na všetkých voňať rovnako. Môže za to telesná teplota a ďalšie individuálne vlastnosti. PARFUM, ktorý úžasne vonia na vašej kamarátke, môže na vás voňať rozlične. Mierne sa môže vôňa PARFUMU odlišovať aj u jednotlivca vplyvom zmien, ktoré prebiehajú v organizme. Väčšinou sa jedná o kolísanie hladiny hormónov. Mnohé ženy sa dopúšťajú zásadného omylu. Vyberajú si vône podľa značky a výrobcu, nie podľa kategórie vône.

 

Základné kategórie vôní:

Kvetinové vône obľubujú ženy romantičky, ktoré milujú pocit sviežosti a prírodu. Obľúbené kvetinové vône pochádzajú z ruže, jazmínu a ďalšieho radu kvetov a rastlín.
Orientálne vône milujú sofistikované ženy, z ktorých vyžaruje prirodzená sebadôvera. Tieto ženy vedia, čo chcú a dosiahnu to. Vône z tejto kategórie zaváňajú koreninami a ďalekou exotikou. Spravidla patria medzi vône, ktoré vydržia dlho a sú pomerne ťažké.
Drevité vône očaria ženy, ktoré sú zmyselné a ich zmyselnosť sa prejavuje vo všetkom, čo robia. 
Citrusové vône zaváňajú energiou a sviežosťou. Sú vhodné pre mladšie ročníky, pretože sú väčšinou ľahké.

 

Ako otestovať PARFUM?

Väčšina z nás si vyberá vône priamo v parfumérii alebo drogériách pomocou testovacích prúžkov. Toto riešenie nepatrí k najlepším, pretože vplyvom okolitých pachov je testovaná vôňa značne skreslená. V prípade, že vôňu skúšate v obchode, nastriekajte ju na vnútornú stranu predlaktia alebo ramena. Nechajte vôňu dlhší čas pôsobiť a až potom sa rozhodnite. Najideálnejším spôsobom voľby vône je použitie testovacích vzoriek priamo doma, kde ich môžete vyskúšať niekoľkokrát.

 

Ako správne používať PARFUM?

Zásadnou chybou je aplikácia na veľkú časť tela resp. oblečenia. PARFUM sa nanáša za ušné laloky, po stranách krku a na vnútornú časť zápästia. Ak sa nebojíte trošku experimentovať, nastriekajte vôňu do vzduchu a prejdite ňou.