Zaujímavé články

 
 
 

Zákaznícka linka: +421 948 296 100

 
 
 
Úvod > Zaujímavé články
 

Valentínske dvojičky

Neviete čo kúpiť na sviatok zamilovaných pre svoju drahú polovičku? Tu je pár našich tipov :-)

 

Calvin Klein Eternity Now

 

Ona - liči, dula, sorbet, pivonka, broskyňové kvety, neroli, kašmírové drevo, ambroxan, pižmo

On - zázvor, kokos, badián, karambola, céder, pačuli, marocký céder, fazuľa tonka, vanilka

Celý článok...
 

Plesová sezóna začala! Vyberte si ten správny parfum, poradíme Vám ako na to!

Nestačí mať krásne šaty, perfektný účes, líčenie a dokonale zladené doplnky. Rovnako, ako si na ples alebo večierok vyberáte slávnostné šaty, by ste nemali zabudnúť ani na slávnostnú vôňu. Večerné parfumy bývajú výraznejšie. Pri zvláštnych príležitostiach si totiž môžete dovoliť aj ťažšie či sladšie vône, ktoré by napríklad do práce alebo do školy neboli moc vhodné.

 

Poradíme Vám, ako vybrať sexi večerný parfum, vďaka ktorému všetci okolo nebudú môcť spustiť z Vás nielen oči, ale aj nos:-)

Celý článok...
 

Parfum v minulosti a dnes

Parfumy ľudstvo pozná a používa už od dávnych čias, už pred tisícročiami sa používali najmä v Mezopotámii a Egypte. Slovko parfum – z latinčiny „per fumum“ znamená v preklade „cez dym“, čo súvisí s pôvodným spôsobom výroby voňaviek. V chrámoch kňazi pálili voňavé byliny a dreviny a cez tento obetný dym sa snažili nadviazať kontakt so svojimi uctievanými božstvami. Taktiež pri balzamovaní mŕtvych sa používali rôzne živice, oleje alebo maste.

Celý článok...
 

Calvin Klein a jeho parfumy roku 2014

Calvin Klein je americký módny návrhár. Pochádza z rodiny maďarského emigranta. Je známy ako minimalista a majster farieb, taktiež preslávený svojimi provokatívnymi návrhmi. V roku 1968 v New Yorku založil s priateľom z detstva Barrym Schwartzom dnes už veľmi známu a úspešnú spoločnosť Calvin Klein.                

Celý článok...
 

Top 10 najdrahších pánskych parfumov sveta

10.  Serge Lutens' Borneo 1834 Cologne for Men

Je považovaná za jednu z najlepších kolínskych vôd pre mužov. Vznikla ako parfum, ktorý sa hodí ako pre mužov, tak i pre ženy. Má horúcu a korenistú vôňu, ktorá obsahuje kardamón, pačuli, labdanum francúzsky, kakao, biele kvety a galbanum. Práve kombinácia pačuli a kakaa, robí túto vôňu zaujímavou. Za vznikom tejto vône v r.2005 stál Christopher Sheldrake (riaditeľ výskumu a vývoja Chanel) a Serge Lutens (francúzsky fotograf, filmár, módny návrhár).

Celý článok...
 

Chráňte svoju pleť pred starnutím

Koža počas nášho života prechádza mnohými zmenami. Pôsobí na ňu množstvo mechanických, chemických, termických a biologických podnetov proti ktorým sa koža do značnej miery chráni vlastnými regulačnými mechanizmami - zhrubnutím, zmenami  prekrvenia, zvýšenou pigmentáciou a pod. Koža je  zložená z troch základných častí – pokožky, zamše a podkožia.

Celý článok...
 

Estée Lauder - žena, ktorá spôsobila skutočnú revolúciu vo svete módy

Josephine Esther Mentzer (1908–2004) sa narodila v New Yorku v česko-maďarskej rodine. Vždy sa zaujímala o krásu, prvé skúsenosti získala od svojho strýka, chemika Johna Schötza, ktorý vyrábal pleťové krémy. Vydala sa za Josepha Laudera, v roku 1946 založili firmu na propagáciu a predaj výrobkov strýka, na výrobu krášliacich prostriedkov, neskôr ju rozšírili o predaj kozmetiky a tiež parfumov.

Celý článok...
 

Štýlový parfum Sì od Giorgio Armani

Nenájdete na ňom nič tuctového. Prísľub, náklonnosť k bezstarostnosti, sila i neha, zmyselnosť v elegancii, jej túžba po živote v úplnej slobode.

Celý článok...
 

Legendárny parfum CHANEL N° 5

Legendárny parfum CHANEL  N° 5 pozná celý svet. Najznámejší flakón je symbolom luxusu a ženskosti a túto nezameniteľnú vôňu si zamilovali aj hviezdy ako Marilyn Monroe či Catherine Deneuve. 

Celý článok...
 

Nezabudnite na Deň otcov !

Tretia júnová nedeľa patrí všetkým mužom - otcom. V túto nedeľu sa v mnohých krajinách oslavuje otcovstvo a pripomíname si dôležitosť otca v rodine a pri výchove detí.

Celý článok...